ما نایب عام امام (علیه السلام) نیستیم


                                                      

به گزارش سرویس جهان اسلام «شیعه نیوز»، حجت الاسلام والمسلمین شیخ على دهنین مى گوید:                                               
خدمت مرحوم میرزا جواد تبریزى(قدس سره) رسیدم و چون بحث خارج خمس را مشغول بودم، در خصوص نیابت عامه فقیه سؤال کردم که حضرتعالى خود را نایب عام امام(علیه السلام) مى دانید؟ایشان(قدس سره) لبخند ملیحانه اى زد و گفت: خیر! گفتم: بعضى آقایان در مباحث خود، بزرگان را نایب عام مى دانند و فعلاً کارى که شما مى کنید همین است، فرمودند: خیر! من به عنوان نایب عام کارى را انجام نمى دهم.من به عنوان آنکه مى توانم یک تکلیف را ادعا کنم اقدام به آن مى نمایم، نسبت به ما حسن ظن هست ما هم به تکلیف عمل مى کنیم و هرچه انجام مى دهیم به اعتبار وظیفه اى است که بر عهده ما قرار داده شده است، اما اینکه من خود را نایب امام(علیه السلام) بدانم و تصرف کنم، خیر! ما از باب اداى تکلیف و انجام تکالیف تصرف مى کنیم و سعى مى کنیم مرضىّ امام زمان(علیه السلام)باشد ان شاء الله تعالى.
امید است که این اداى وظیفه مورد رضایت ولى عصر(علیه السلام)باشد، من نایب عام امام (علیه السلام) نیستم، فقط خدمتگذار هستم و تا آن وقت که تکلیف داشته باشم عمل مى کنم و خود نمى توانم این مسئولیت را از خودم سلب کنم، خداوند به من توفیق دهد این امانت را به مقصد برسانم. تنها یک تکلیف است که از دست ما بر مى آید و باید آن را ادا کنیم از این باب، متصدى بعضى امور هستیم و هر کارى را هم که انجام مى دهیم محدود است.


                                              
موضوع: درمحضربزرگان،
برچسب ها: نائب امام زمان، آیه الله تبریزی، #کمپین_یادآوری_امام_نقی_به_شیعیان #کمپین_شیعیان_امام_نقی #نقی #یانقی #امام_نقی،
[ چهارشنبه 14 فروردین 1392 ] [ 11:19 ق.ظ ] [ منتظر ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic