سلام بر حسین

imam hosein 010


برچسب ها: سلام بر حسین،
[ سه شنبه 21 خرداد 1392 ] [ 08:30 ب.ظ ] [ منتظر ]

آن کسانی که حرکت کنند، بیایند برای و دفاع از حریم مقدس دین که از أظهر مصادیق خروج برای سبیل خداست...

حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی -مدظله در دوران دفاع مقدس با سفر به مناطق عملیاتی در جمع رزمندگان اسلام حاضر شدند.درماه شعبان سال ۱۳۶۴ ه.ش. است که در شهر اهواز فرمودند:

در یک فراز از فرمایشات ایشان :
خود من در اینجا برای تجارت آمده ام. برای کسب آماده ام. مفت نیامده ام اینجا. أیامی که گرفتار درس و بحث بودم که خود نمی توانستم. بعد که درس و بحث تعطیل شد بالاخره خواستیم ما هم کسبی کرده باشیم تجارتی کرده باشیم. بیاییم یک شب در یک همچه مجلسی که شماها دعا کنید
در فرازی دیگر:
آن کسانی که حرکت کنند، بیایند برای 
و دفاع از حریم مقدس دین که از أظهر مصادیق خروج برای سبیل خداست.........


                                                آیه الله وحیدخراسانی  جنگ تحمیلی  دفاع مقدس رزمندگان اسلام  حفظ حدود و ثغور مملکت اسلام
موضوع: درمحضربزرگان،
برچسب ها: آیه الله وحید خراسانی، دفاع مقدس، امام نقی، شیعیان امام نقی، naghi، نقی،
[ شنبه 18 خرداد 1392 ] [ 10:29 ب.ظ ] [ منتظر ]

عطر پررنگ چایی روضه

شعری جدید از شاعر اهل بیت سید حمیدرضا برقعی
از وبلاگ
پرسه در خیال

 یاحبیب الباکین


انگار همین دیروز بود


خانه پیرزن ته کوچه

پشت یک تیر برق چوبی بود

پشت فریاد های گل کوچک

واقعا روزهای خوبی بود

 

پیرزن هر دوشنبه بعد از ظهر

منتظر بود در زدن ها را

دم در می نشست و با لبخند

جفت می کرد آمدن ها را

 ادامه مطلب


موضوع: سیدالشهداعلیه السلام،
برچسب ها: برقعی، روضه، کربلا، دوشنبه،
[ پنجشنبه 16 خرداد 1392 ] [ 09:52 ق.ظ ] [ منتظر ]

هتاکان بی سواد!

چندی است که هتاکان بی سواد به دنبال یافتن اشتباه در قرآن افتاده و مطالبی را بیان نموده اند . اما نمی دانند با این مطالب بی سوادی خویش را بیش از پیش هویدا می نمایند .
در ذیل متن شبهه و پاسخ یکی از کارشناسان قرآنی آورده شده است :

متن شبه1
{اشتباهی دستوری در قرآن .
همانطور که قبلا بارها گفته ام در قرآن کلماتی هست که در معنی صحیح خود قرار نگرفته اند اما مترجمین معنی جدیدی برای آن تراشیده اند؛ اینبار کلمه «جناح» را بررسی می کنیم: و لا طائر یطیر بجناحیه (انعام۳۸) و هیچ پرنده ای با دوبال پرواز نمی کند. پس «جناح» یعنی «بال» اخفض «جناحک» للمومنین (حجر۸۸) بالهایت را برای مومنین بگستر (یا فرود آر) اما در طه۲۲ عبارتی هست که معنی درستی نمی دهد. در این آیه به موسی دستوری می دهد: واضمم یدک الی «جناحک» (دستت را در جناحت ضمیمه کن) مترجمین ترجمه کرده اند دستت را در گریبانت (و یا بغلت) فروکن. به این ترتیب «جناح» به معنی «گریبان» یا «بغل» یا «پهلو» آمده است. 
ادامه مطلب


موضوع: امام نقی علیه السلام (emamnaghi)،
برچسب ها: هتاکان به امام نقی، #کمپین_یادآوری_امام_نقی_به_شیعیان #کمپین_شیعیان_امام_نقی #نقی #یانقی #امام_نقی، کپی شدن قرآن از روی تورات، اشتباهی دستوری در قرآن،
[ سه شنبه 14 خرداد 1392 ] [ 06:08 ب.ظ ] [ منتظر ]

آیا حدیث «حمار یعفور» صحت دارد؟


مؤسسه تحقیقاتى حضرت ولى عصر (عج)         


شما كتاب كافى را برترین كتاب خود مى‌دانید، آیا مى‌دانید كه در این كتاب چه توهین‌هایى كه به پیامبر و ائمه شده است؟

یكى از توهین‌ها حدیث سلسلة الحمار است كه طبق این روایت پیامبر با حمارى صحبت مى‌كند و این حمار از پدران خود حدیثى را از حضرت نوح بیان مى‌كند.

این روایت چند چیز را ثابت مى‌كند:

1 . سخن گفتن حمار با انسان‌ها!

2 . حمار خطاب به رسول خدا مى‌گوید: «جان من و پدر و مادرم به فداى تو»! اولا با وجود صحابه آیا نوبت به حمار مى‌رسد كه خود را فداى پیامبر كند؟ ثانیاً: فرضا كه این حمار اختیار جان خود را داشت؛ آیا اختیار جان پدر و مادرش را نیز داشت؟

3 . بین حضرت نوح و رسول خدا هزاران سال فاصله است؛ در حالى كه این حمار روایت را با چهار واسطه از حضرت نوح نقل كرده است (خودش از پدرش از جدش و او از پدرش)، چگونه این چند حمار، هزاران سال عمر كرده‌اند؟

ببنید كه شیعیان عقل و دین خود را به دست چه كسانى سپرده‌اند؟

پاسخ:

اصل روایت:

وَرُوِیَ أَنَّ أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ علیه السلام قَالَ: إِنَّ ذَلِكَ الْحِمَارَ [الْحِمَارِ عُفَیْر] كَلَّمَ رَسُولَ اللَّهِ صلی الله علیه وآله فَقَالَ: بِأَبِی أَنْتَ وَ أُمِّی إِنَّ أَبِی حَدَّثَنِی عَنْ أَبِیهِ عَنْ جَدِّهِ عَنْ أَبِیهِ أَنَّهُ كَانَ مَعَ نُوحٍ فِی السَّفِینَةِ فَقَامَ إِلَیْهِ نُوحٌ فَمَسَحَ عَلَى كَفَلِهِ ثُمَّ قَالَ: یَخْرُجُ مِنْ صُلْبِ هَذَا الْحِمَارِ حِمَارٌ یَرْكَبُهُ سَیِّدُ النَّبِیِّینَ وَ خَاتَمُهُمْ فَالْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی جَعَلَنِی ذَلِكَ الْحِمَار.

و روایت شده كه امیر المؤمنین علیه السلام فرمود: این الاغ با پیغمبر صلّى اللَّه علیه و آله به سخن درآمد و گفت:

پدر و مادرم قربانت! پدرم از پدرش و او از جدش و او از پدرش نقل كرد كه او با جناب نوح در كشتى بوده و نوح برخاسته و دست به كفل او كشیده و گفته: از پشت این الاغ، الاغى آید كه سید پیغمبران و آخرین ایشان بر آن سوار شود، خدا را شكر كه مرا همان الاغ قرار داد.

الكلینی الرازی، أبو جعفر محمد بن یعقوب بن إسحاق (متوفای328 هـ)، الأصول من الكافی، ج1 ، ص237 ، ذیل حدیث9، ناشر: اسلامیه‏، تهران‏، الطبعة الثانیة،1362هـ.ش.

نقد و بررسی:

قبل از نقد دلالى و پاسخ‌هاى نقضی، سند این روایت را بررسى مى‌كنیم تا ببنیم كه آیا این روایت ارزش استناد دارد یا خیر

مقدمه :

نویسنده این اشكالات ، باید مى‌دانست كه ما شیعیان ، مانند اهل سنت نیستیم كه بعضى از كتب حدیثى را صد در صد صحیح دانسته و حق نقد مطالب آن را نداشته باشیم !

بعضى از روایات اصول كافى و سایر كتب شیعه از جهت سندى غیر معتبر است و علماى شیعه به آنها استدلال نمى‌كنند؛ از این رو وجود چنین روایاتى در بعضى از كتب شیعه ، ضرر به مذهب شیعه نمى‌زند ! اما اهل سنت كه اعتقاد كامل به صحیح بخارى و مسلم دارند و حتى به گفته برخى از علما تمامى روایات آن را به اجماع اهل سنت ، روایات رسول خدا (ص) مى‌دانند ، وقتى روایات بخارى و مسلم چنین مطالبى را نقل كنند ، دچار اشكال مى‌شوند ! (كه به نقل مطالب بخارى در این باب نیز خواهیم پرداخت) حال با ذكر این مقدمه به بررسى سندى این روایت مى‌پردازیم :

بررسی سند روایت:

همان طور كه از اصل روایت پیدا است، این روایت در ادامه روایت نهم از ابواب «بَابُ مَا عِنْدَ الْأَئِمَّةِ مِنْ سِلَاحِ رَسُولِ اللَّهِ صلی الله علیه وآله وَ مَتَاعِه‏» و به صورت مرفوع «وَرُوِیَ أَنَّ أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ ...» نقل شده است و روایت مرفوع ارزش استدلال و نیاز به این همه جار و جنجال ندارد.

اگر نویسنده این مطلب با علم حدیث آشنا بود، هرگز به روایتى این چنین ضعیف استناد نمى‌كرد!

علامه مجلسى رضوان الله تعالى علیه در شرح این روایت مى‌گوید:

الحدیث التاسع: ضعیف وآخره مرسل.

حدیث نهم ضعیف و آخر آن (روایت مورد نظر) مرسل است.

المجلسی، محمد باقر (متوفای 1111هـ)، مرآة العقول فی شرح اخبار آل الرسول، ج3، ص48، ناشر: دار الكتب الإسلامیة ـ تهران، الطبعة : الثانیة،1404هـ ـ 1263ش.

پاسخ تکمیلی در آدرس زیر :

مؤسسه تحقیقاتى حضرت ولى عصر (عج)         

موضوع: رسول خداصلی الله علیه وآله،
برچسب ها: «حمار یعفور»، رسول خدا، #کمپین_یادآوری_امام_نقی_به_شیعیان #کمپین_شیعیان_امام_نقی #نقی #یانقی #امام_نقی،
[ چهارشنبه 8 خرداد 1392 ] [ 03:31 ب.ظ ] [ منتظر ]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات